Opalona mama

Jak powszechnie wiadomo, kobietom w ciąży odradza się korzystanie z solarium oraz zbyt długie przebywanie na słońcu. Istnieje jednak alternatywa, dzieki której można uzyskać piękną opaleniznę w bezpieczny sposób.

Sally Sago, przełożona położnych w szpitalu w Suffolk (Wielka Brytania) i ekspert portalu babycentre.co.uk, wyjaśnia, dlaczego opalanie natryskowe jest bezpiecznym rozwiązaniem dla kobiet w ciąży. „Substancje zawarte w płynach brązujących, czyli DHA i erytruloza, są nietoksyczne. Dodatkowo, działają tylko w obrębie naskórka i nie przedostają się do głębszych warstw skóry, więc nie musisz się obawiać o bezpieczeństwo Twojego dziecka lub Twoje”, pisze Sally. Należy jednak zwrócić uwagę na to, czy pomieszczenie, w którym ma miejsce zabieg opalania natryskowego jest odpowiednio wentylowany. Nie stwierdzono wprawdzie żadnego negatywnego wpływu substancji używanych do opalania natryskowego na układ oddechowy, jednakże przestrzega się przed wdychaniem rozpylanego płynu. Jak w przypadku każdego innego kosmetyku, istnieje niewielkie ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Można się przed tym ustrzec robiąc test na małej powierzchni skóry. Jeśli nie pojawią się żadne niepokojące objawy, można zdecydować się na opalanie całego ciała.

Opalanie natryskowe jest wciąż najlepszym rozwiązaniem dla przyszłych mam. Jest ono zdecydowanie bardziej bezpieczne niż np. zażywanie środków wspomagających brązowienie skóry lub długie przebywanie na słońcu. Dzięki profesjonalnie wykonanemu zabiegowi opalania natryskowego także kobiety w ciąży mogą cieszyć się piękną i - co najważniejsze - zdrową opalenizną.

Źródło: http://www.babycentre.co.uk/x562989/is-it-safe-to-use-fake-tans-during-pregnancy

Copyright © Opalanie natryskowe. 2018.
All rights reserved.