Jak przygotować się do zabiegu opalania natryskowego?

By zabieg opalania natryskowego przebiegł szybko i sprawnie, a jego efekty długo utrzymały się na Twojej skórze, musisz się odpowiednio przygotować. Poniżej znajdziesz sześć złotych zasad, które zapewnią Ci piękną opaleniznę bez skutków ubocznych!

#1 Wykonaj depilację i peeling całego ciała
Najpóźniej dzień przed zabiegiem wykonaj depilację i peeling całego ciała. W ten sposób pozbędziesz się suchego, martwego naskórka, na którym opalenizna nie utrzymałaby się zbyt długo. Świeża, delikatna skóra znacznie lepiej przyjmuje płyn brązujący. Pamiętaj, by po tych czynnościach nie nakładać kremów, ani balsamów nawilżających. Sucha, odtłuszczona skóra lepiej reaguje i wchłania płyn.

#2 Ogranicz stosowanie kosmetyków w dniu zabiegu
W dniu zabiegu zrezygnuj ze stosowania antyperspirantu, perfum i innych kosmetyków. Dzięki temu Twoja skóra pozostanie czysta i sucha, a co za tym idzie, idealnie przygotowana do zabiegu opalania natryskowego.

#3 Zmyj makijaż
Przed zabiegiem opalania natryskowego dokładnie zmyj makijaż, dzięki temu również Twoja twarz zostanie równomiernie opalona. Tak, jak w przypadku peelingu ciała, nie nakładaj na twarz kosmetyku nawilżającego.

#4 Przyjdź w ciemnym, luźnym ubraniu
Na zabieg przyjdź w ciemnym, luźnym ubraniu. Pamiętaj, by żaden z elementów Twojej garderoby nie uciskał ciała. Dzięki temu po wykonanym zabiegu, Twoja skóra nie będzie narażona na pocieranie, a co za tym idzie, ścieranie się środka brązującego i nieefektowne plamy. Nie zakładaj jasnego ubrania, gdyż może się ono łatwo zabrudzić. Jeżeli w dniu zabiegu zbiera się na deszcz, zabierz ze sobą parasol. Ochroni Cię on przed kroplami deszczu, które mogą wywołać zacieki.

#5 Wykonaj manicure i pedicure
Warto zainwestować także trochę czasu w wykonanie manicure i pedicure przed planowanym zabiegiem. Lakier ochroni płytkę Twoich paznokci przed zabarwieniem. Poza tym będziesz atrakcyjniej wyglądała.

#6 Zabezpiecz włosy
Jeśli masz dłuższe włosy, zwiąż je w kucyk lub koka. Znacznie ułatwi to pracę osobie wykonującej opalanie i zmniejszy prawdopodobieństwo zabrudzenia się Twoich włosów. W wielu salonach proponowane są czepki jednorazowe. Warto z nich skorzystać, gdyż po zakończonym zabiegu, możesz go zdjąć, rozpuścić włosy i nadal cieszyć się ich świeżym i pięknym wyglądem.

Copyright © Opalanie natryskowe. 2018.
All rights reserved.