Jak długo utrzymuje się opalenizna?

Jednym z pierwszych pytań obok tego, czy nie uzyska się pomarańczowego odcienia skóry jest to, jak długo utrzymuje się efekt opalenizny? Czy dziwi mnie takie pytanie? Oczywiście, że nie. Skoro ktoś inwestuje pieniądze, to chce wiedzieć, czy będzie warto.

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Zazwyczaj opalenizna utrzymuje się na skórze od 7 do 10 dni. Czasami ten okres wydłuża się do 2 tygodni. W tym miejscu powinno zrodzić się w Twojej głowie pytanie, od czego to zależy? Otóż od wielu czynników. Po pierwsze, od rodzaju skóry, od tego czy jest sucha czy raczej tłusta i jak szybko zaczyna się łuszczyć. Dlatego przed zabiegiem opalania natryskowego należy wykonać bardzo dokładny peeling całego ciała i twarzy. Im lepiej będzie zrobiony, tym większa ilość suchego naskórka zostanie usunięta i skóra będzie lepiej przyswajała płyn brązujący. Po drugie, od jakości płynu brązującego i umiejętności kosmetyczki. Im wyższa jakość wykonywanej usługi (profesjonalne płyny brązujące, odpowiednie nałożenie środka, umiejętne wymodelowanie ciała), tym lepsze efekty, którymi będziesz mogła cieszyć się przez dłuższy czas. Po trzecie, od Twojej dbałości o opaleniznę po zabiegu. Jeżeli będziesz nawilżała twarz i ciało dwa razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem, peeling odłożysz na półkę i nie będziesz uczęszczała na saunę oraz basen z chlorowaną wodą, to opalenizna na pewno utrzyma się dłużej. Co więcej, możesz nakładać na swoje ciało balsam lekko brązujący (nie samoopalacz). Dzięki temu zachowasz świeżość opalenizny.

Jeżeli będziesz stosowała się do tych wszystkich wskazówek, to jestem pewna, że będziesz mogła cieszyć się opalenizną przez dłuższy czas. Pamiętaj, że najładniejszy i najbardziej intensywny kolor jest przez pierwsze kilka dni, więc jeżeli planujesz zabieg opalania natryskowego przed jakąś ważną okazją, to wykonaj go maksymalnie 2-3 dni wcześniej.

Copyright © Opalanie natryskowe. 2018.
All rights reserved.