Czym zaskoczyło mnie opalanie natryskowe?

Cześć! Mam na imię Hania i niedawno miałam okazję pierwszy raz opalać się natryskowo. Poproszono mnie, żebym opowiedziała o tym, czym zaskoczyło mnie opalanie natryskowe. Na początek muszę przyznać, że nie sądziłam, że będę aż tak bardzo zadowolona z efektu! Ale o opaleniźnie opowiem trochę później, na początek kilka innych kwestii.

Przygotowanie do zabiegu

Wcześniej nie wiedziałam zbyt wiele o opalaniu natryskowym. Dopiero gdy dowiedziałam się, że mój ulubiony salon kosmetyczny ma tę usługę w swojej ofercie, postanowiłam skorzystać z okazji! Kosmetyczka przekazała mi najważniejsze informacje o opalaniu taką metodą. Okazało się, że do zabiegu należy odpowiednio się przygotować, o czym wcześniej nie miałam pojęcia. Przygotowanie nie jest jednak skomplikowane: po prostu dzień przed zabiegiem wystarczy zrobić peeling i depilację. Dlaczego? Dzięki temu skóra będzie gładka, więc opalenizna będzie równomierna i trwalsza.

Zalecenia po opalaniu natryskowym

Przyznam się, że niektóre zalecenia dotyczące tego, czego należy unikać po opalaniu, trochę mnie rozbawiły! Kilka godzin po opalaniu trzeba powstrzymać się od kontaktu z wodą. Oznacza to nie tylko mycie, ale także unikanie opadów deszczu (w razie niepogody lepiej wziąć parasol) czy zwierząt (nasz pupil może zlizać płyn brązujący). Po samym zabiegu najlepiej założyć ciemne, luźne ubranie, żeby uniknąć ewentualnych ubrudzeń lub przebarwień.

Duży wybór odcieni płynów

Muszę się do czegoś przyznać – kiedyś opalanie natryskowe kojarzyło mi się z nienaturalnym, pomarańczowym odcieniem skóry. Tak bardzo się myliłam! Okazało się, że profesjonalne salony lub kosmetyczki dysponują kilkoma odcieniami płynu brązującego, które można dobrać do danej karnacji. Mam jasną skórę, więc moja kosmetyczka zaproponowała odcień Medium, który nadał mojej skórze piękny odcień. Skóra jest wyraźnie opalona, ale wciąż wygląda bardzo naturalnie. Wyglądam tak, jakbym wróciła ze słonecznych wakacji!

Równomierność opalenizny

To czas na kolejne wyznanie: kiedyś opalanie natryskowe kojarzyło mi się też z automatycznymi kabinami do opalania, a te z kolei raczej nie zapewniają równomiernej opalenizny… Zupełnie inaczej jest w przypadku gdy opala cię profesjonalistka zajmująca się opalaniem natryskowym! Za pomocą urządzenia do opalania natryskowego (które trochę przypomina mały odkurzacz) umiejętnie rozpyla płyn brązujący na całym ciele, nawet na trudno dostępnych miejscach na skórze. Opalanie natryskowe daje też możliwość „wycieniowania” niektórych partii ciała: na przykład podkreślenia talii lub mięśni brzucha.

Trwałość opalenizny

Po zmyciu płynu brązującego kilka godzin po zabiegu już mogłam się cieszyć równomierną, piękną opalenizną! Zastanawiałam się tylko, na jak długo ze mną zostanie. I opalenizna została ze mną na dość długo, bo niemal na 10 dni! Znikała równomiernie, więc nie miałam żadnych przebarwień. Słowem podsumowania: opalanie natryskowe to bezpieczny sposób uzyskania pięknej i trwałej opalenizny. Czy jeszcze skuszę się na opalanie natryskowe? Na pewno!

Copyright © Opalanie natryskowe. 2018.
All rights reserved.